Земля

З дна легендарного озера Тітікака підняли артефакти індіанців

На дні високогірного озера Тітікака були виявлені артефакти культури Тіуанако. Найімовірніше, вони були принесені в жертву місцевим божествам.

Бірюзова підвіска, вирізана з лазуриту фігурка пуми, медальйони з чистого золота і багато інших розкішних виробів виявили археологи, досліджуючи дно озера Тітікака на кордоні Перу і Болівії. Знахідки відносяться до культури Тіуанако, яка існувала і розвивалася в період з 1600 року до н. е. по 1200 рік н. е.

Дайвери регулярно відправляються до дна озера за коштовностями, починаючи з кінця 1970-х років. В ході двох великих експедицій 1988 і 1989 року були виявлені 365 різних артефактів, що відносилися до культур інків і Тіуанако. Нинішня експедиція, за словами самих археологів — «перша спроба провести систематичні підводні розкопки в цьому місці».

Крім дорогоцінних виробів, на дні озера в достатку виявилися останки тварин, від жаб до лам. Найімовірніше, вони були принесені в жертву богам. Деякі тварини дозволили прояснити структуру торговельних шляхів, які існували в державі Тіуанако — наприклад, останки колючих устриць-спондилюсів, які напевно були доставлені з території сучасного Еквадору, 1200 кілометрах від озера.

Со дна легендарного озера Титикака подняли артефакты индейцев
Артефакти з дна озера Тітікака. Фото: Smithsonian

У місці, де зараз проводяться розкопки, є невелика підводна скеля. Раніше вона виступала над водою, утворюючи острівець. Є версія, що в культурі Тіуанако цей острів вважався оселею духа озера, і був популярним місцем для жертвоприношень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button