Екологія

В ЄС відновлювана генерація стала на 50% дешевшою, ніж на основі викопного палива – дослідження

 

Вартість виробництва електроенергії з відновлюваних джерел (вітер і сонце) в Європейському Союзі стала у два рази дешевше, ніж електрогенерація на базі викопного палива. Про це йдеться у доповіді аналітичного центру Ember, передає interfax.com.ua.

«Істотне зростання цін на природний газ, вугілля і квоти на викиди CO2 у першому півріччі 2021 року призвело до того, що витрати на виробництво електроенергії на електростанціях, що працюють на викопному паливі, у два рази перевищили собівартість електроенергії, одержуваної на нових сонячних і вітряних електростанціях», – зазначають в Ember. – Ціни на природний газ в ЄС зросли майже вдвічі у першому півріччі 2021 року, в той час, як ціни на імпортне кам’яне вугілля зросли на 70%».

Відзначається, що вугільна генерація скоротилася на 16% у першій половині 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Зараз на вугілля припадає 14% в електроенергобалансі ЄС.

Крім того, викиди CO2 в енергетичному секторі у 2021 році скоротилися на 12% у порівнянні з 2019 роком. При цьому частка безвуглецевої енергетики(включаючи атомну) досягла 66% в електроенергобалансі ЄС у першій половині поточного року, збільшившись на 3 процентних пункти у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button