Екологія

У пустелі Марокко на добу з туману збирають 77 літрів води

Марокканський проект NGO Dar Si Hаmad збудував найбільшу в світі збиральну машину туману, яка забезпечує водою ті регіони, які її гостро потребують.

Масивна установка досягає 600 квадратних метрів і збирає воду для людей, що живуть на посушливих територіях на південному-заході Марокко. Люди з регіону не мають надійного доступу до води і постійно борються з посухою і зіпсованими колодязями, але туману там вистачає — він шість місяців в році.

Гірський туман більш щільний, ніж прибережний і забезпечує більше води. Зібрана вода спрямовується до місцевих жителів за допомогою сонячних насосів і труб, встановлених NGO в партнерстві з іншими організаціями, фондами та університетами.

Установка по збору туману може в добу виробляти 17 галонів води (77 літрів) на квадратний ярд сітки для людей, які страждають від опустелювання, викликаного зміною клімату. Понад 400 осіб, які ніколи раніше не мали проточної води вже зараз отримали вигоду з системи.

Це не тільки вода, але і заощаджений час, робить прибирання туману настільки важливим у цьому регіоні. Місцеві жителі проводять близько трьох з половиною годин збираючи воду. Ця робота часто покладається на жінок і дівчат, які через це часто позбавлені можливості продовжувати свою освіту. Тепер жінки можуть керувати системою водопостачання своєї сім’ї шляхом відправки повідомлень з мобільного телефону і мають більше часу для виконання інших завдань. Дівчата не повинні кидати навчання в школі, тому що вони повинні збирати воду.

Збір туман — це багатовікова техніка, але завдяки розробленій технології, зараз вона є більш ефективною і продуктивною, ніж коли-небудь раніше. Команда з Німеччини Wasser Stiftung Foundation працювала над встановленням Дар-Сі-Хамада, щоб забезпечити її функціональні можливості, звертаючи увагу на такі деталі, як жолоби для збору туману і з’єднання сітки.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button