Технології

В Індонезії побудують найбільшу в світі плавучу сонячну ферму

Сонячна електростанція потужністю 200 МВт розташується на поверхні водосховища Cirata в індонезійській провінції Західна Ява. Якщо проект виявиться успішним, подібні ферми з’являться у всій Південно-Східній Азії.

Енергетична компанія PT Pembangkitan Jawa-Bali і Masdar підписали угоду про спільну розробку проекту найбільшої в світі плавучої сонячної ферми в Індонезії. Електростанція потужністю 200 МВт буде в п’ять разів більше нинішнього рекордсмена — плавучої сонячної ферми, розташованої в китайській провінції Аньхой.

Сонячна ферма покриє 225 га на поверхні водосховища Cirata в індонезійській провінції Західна Ява. Воно займає 6000 га і живить гідроелектростанцію потужністю 1 ГВт. Ферма буде складатися з 700 000 плавучих модулів, які будуть кріпитися до дна водойми і з’єднуватися електричними кабелями з береговою високовольтною підстанцією. Крім виробництва «чистої» енергії, конструкція також зможе берегти водосховище від обміління і перешкоджати надмірному розростанню водоростей.


Оскільки в Південно-Східної Азії вже давно відчувається брак земель для розміщення сонячних електростанцій, плавучі ферми можуть стати виходом із ситуації. Якщо проект Cirata виявиться ефективним, Masdar побудує ще 60 аналогічних станцій по всій Індонезії.

За прогнозами консалтингової фірми Grand View Research, глобальний ринок плавучих сонячних панелей зросте з $13,8 млн у 2015 році до $2,7 млрд у 2025. У найближчі 3 року щорічне зростання виручки складе 50%. Найбільш активно ринок буде рости в Японії, Великобританії, Китаї і Бразилії. КНР вже давно завоювала позицію лідера на світовому ринку сонячної енергетики. Країна посідає перше місце у світі за сумарною потужністю сонячних станцій та інвестицій в чисту енергетику. опубліковано econet.ru

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button