Технології

Двигуни корабля для доставки вантажу з Марса на Землю створить Northrop Grumman

НАСА довірило оборонному підприємству Northrop Grumman розробку силової установки для старту з Марса (MAPS). Фіксована сума контракту становить 60,2 мільйона доларів, але потенційно вона може бути збільшена до 84,5 млн.

Двигунами MAPS оснастять марсіанський космічний апарат (MAV), який буде використовуватися в рамках спільної програми НАСА і Європейського космічного агентства (ESA) з доставки зразків грунту з Марса (MSR).

Отримання матеріалів забезпечить марсохід «Персеверанс», який 18 лютого цього року успішно досяг Червоної планети. Поки він знаходиться на місці посадки, виконуючи тестування своїх систем.

Коли перевірки закінчаться, апарат приступить до дослідження Марса. Крім іншого, роботизований ровер повинен збирати зразки ґрунту і гірських порід в спеціальні захисні туби, які потім будуть зберігатися на поверхні планети.

Як передбачається, через кілька років на Марс прилетить посадковий модуль для повернення зразків (SRL), який доставить зібрані зразки ровер (SFR). Цей планетохід буде слідувати за «Персеверансом» і завантажувати в себе залишені дослідним марсоходом туби.

Потім SFR повернеться до посадкового модуля SRL, де зібрані зразки будуть поміщені в космічний апарат MAV. Він доставить вантажну капсулу з матеріалами до марсіанської орбіти, де її підбере інший корабель, який повернеться на Землю.

Одним з найбільш важливих елементів цієї схеми є ракета-носій MAV, що відповідає за виведення вантажу на орбіту Марса. Низька щільність атмосфери і в три рази менша, ніж у Землі, сила тяжіння Червоної планети дають можливість зробити космічний корабель компактніше аналога, призначеного для старту з земної поверхні. Однак MAV повинен працювати в автономному режимі й витримати запуск із Землі, багатомісячний космічний переліт і грубу посадку на Марс.

Тому перед Northrop Grumman стоїть непросте завдання. Розробка силової установки для старту з Марса почнеться негайно. Початковий термін реалізації проєкту MAPS – 14 місяців. Він може бути двічі продовжений на розсуд НАСА. В результаті Northrop Grumman повинна надати двигуни для MAV, матеріально-технічне забезпечення і необхідне додаткове оснащення.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button