Фото

В Іршавському музеї з’явився таємничий експонат (фото)

Напередодні 2017 року Іршавський районний історико-краєзнавчий музей (Закарпатська область) отримав в подарунок незвичайну знахідку, про походження якої зараз дискутують в соціальних мережах і регіональних ЗМІ. Масла у вогонь підливає той факт, що знахідку знайшли в околицях Білківського городища (VIII-VII ст. до н. е) два роки тому (в 2015 році).


За формою це гладкий відшліфований камінь як дві краплі води схожий на яйце. Але що це: яйце чи камінь? Поки відповіді не має, дивовижну знахідку поклали під скло в Іршавському краєзнавчому музеї у приміщенні Іршавського районного Будинку дитячої творчості.

Подробиці про знахідку озвучив на своїй сторінці в Facebook Андрій Світлинець 30 грудня 2016 року: “Незвичайний предмет отримав Іршавський районний історичний музей від вчительки села Білки – Семак Магдалини Михайлівни. За її словами, це кам’яне яйце випадково знайшли діти в околицях Білківського городища і принесли до неї. На перший погляд ніби й нічого звичайного – якийсь яйцеподібний гладко відшліфований камінь. Але на місці знахідки було потужне городище, яке вчені датують VIII-VII ст. до н. е.., тобто “ранній залізний вік”. А ще в городищі археологами було виявлено курганний могильник Куштановицької культури, що датується VI-IV ст. до н. е. З великою ймовірністю можемо припустити, що знайдена річ відноситься до того давнього часу…” 

P. S. Аналогічна знахідка була виявлена у вересні 2002 року завідувачем відділом мінеральних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації, кандидатом геолого-мінералогічних наук Михайлом Ілійчуком біля верховинського села Красноїлля.

В Иршавском музее появился таинственный эксонат
В Иршавском музее появился таинственный эксонат
В Иршавском музее появился таинственный эксонат


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button