Фото

Сучасний будинок звели всередині старого особняка XVII століття

Чеська фірма, якій замовили реставрацію напівзруйнованого будинку, вирішила вдатися до радикального підходу і звела новий будинок прямо всередині старого.

Проєкт, що отримав назву House Inside a Ruin (англ. «Будинок всередині руїн»), покриває корисну площу в 248 м.кв. Будівля, що послужила «оболонкою» для новобудов, колись було розкішним особняком XVII століття. Під час комуністичного режиму XX століття вона була захоплена і перепрофільована в комору, яку опісля закинули.

Щоб розмістити одну будівлю всередині іншої, будівельники проклали внутрішній каркас з ізольованої цегли, позбувшись від залишків старих перегородок і створивши новий інтер’єр. Між старими і новими стінами залишився вентильований зазор, щоб конструкція була більш надійною, так що за фактом обидва будинки не стикаються один з одним.

За словами дизайнерів Якуба Скокан і Мартіна Тома, всередині будинок іноді не збігається з зовнішніми обрисами. «Вікна не зовсім точно відповідають старим віконним отворам, а в деяких місцях старі стіни виступають елементом декору. Ми намагалися створити свого роду візуальне переплетення двох стилів, немов старий і новий будинок буквально проникають один в одного », розповіли вони.

В результаті вийшло дуже затишне двоповерхове житло з кухнею, їдальнею і власною дров’яною піччю. У ньому присутні цілих чотири спальні, кожна з яких оснащена окремою ванною кімнату. Крім того, навколо будинку розбитий акуратний сад. На все про все у компанії пішло близько двох років.

Кнопка «Наверх»