Земля

В Ізраїлі синтезували фіолетову картоплю і помідори

Вчені Наукового інституту їм. Вейцмана (Ізраїль) пропонують підвищити корисні якості овочів, додавши багатий антиоксидантами пігмент беталаїн в ті з них, які від природи його позбавлені.

Активність антиоксидантів в штучних томатах стає в 60 разів вище, пояснює професор Асаф Аароні, один з керівників дослідження. Вчені не збираються зупинятися на досягнутому і пропонують додавати беталаїн в інші рослини і квіти, а також в борошно. «Наше відкриття може в майбутньому використовуватися для підвищення харчової цінності цілого ряду зернових культур», говорить він.

Пігмент беталаїн захищає рослини від сірої плісняви, грибка, який щорічно призводить до знищення зернових на мільярди доларів. Дослідження інституту ім. Вейцмана показало, що опірність сірій плісняві у модифікованих рослин зросла на 90%, повідомляє Phys.org.

Технічно процес виглядав наступним чином: вчені взяли беталаїн з плодів кактуса, деяких кольорів (наприклад, бугенвиллеї) або овочів (таких як буряк) і застосували до пігменту секвенування РНК і інші методи, щоб ідентифікувати невідомий раніше ген. Потім вони поліпшили рослини за допомогою цього гена, змусивши їх виробляти беталаїн самостійно.

Відкриття учених може стати в нагоді і в фармакології: коли рослини починають виробляти беталаїн, вони перетворюють тирозин в перехідну хімічну речовину леводопа, з якої можна виробляти лікарські засоби, наприклад, морфін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button