Земля

Раптове стратосферне потепління над Південним полюсом: температура більш ніж на 40 °C вище норми

Над Південним полюсом Землі в кінці літа 2019 року зафіксовано раптове потепління в стратосфері. Температура піднялася більш ніж на 40 °C вище норми. Явище спостерігається на великій площі, на висоті близько 30 км від поверхні Землі, повідомляє Severe Weather.

Поки в північній півкулі літо тривало, на південній стороні земної кулі тривала зима. Кожну зиму полярний вихор над Південним полюсом обертається в стратосфері на висоті близько 30 км

Раптові стратосферні потепління набагато частіше спостерігаються в північній півкулі. Складна топографія місцевості і порушення атмосферної хвилі змінюють якість полярного вихору. Водночас над Південним полюсом є велика площа поверхні води і менш складний рельєф місцевості поблизу полюса. Стратосферне потепління над Південним полюсом зустрічається рідше, були зафіксовані лише два випадки: у 2002 і 2010 роках.

Потепління над Південним полюсом в 2019 році та подальше руйнування полярного вихору впливають на нижній, найбільш вивчений небесний шар — тропосферу, викликаючи зміну погоди. Такий хід подій може принести холодну погоду та сніг в сусідні широти, наприклад, в Австралію і Нову Зеландію. Багато залежить від місцевих погодних умов, оскільки ефекти стратосферного потепління можуть бути досить несподіваними і тривати протягом різних періодів часу.

Прогрів стратосфери також вплине на щорічне зростання озонової діри над Антарктидою. Потепління на великій висоті від Землі повинно обмежити її зростання. Фахівці висловлюють припущення, що з часом можна буде спостерігати меншу озонову діру, ніж, наприклад, у 2018 році.

Внезапное стратосферное потепление над Южным полюсом: температура более чем на 40 °C выше нормы


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button