Земля

В легендарній Трої знайшли смертельно небезпечну давню інфекцію

Вчені з університету Вісконсіна в Медісоні (США) відновили геном сапрофітного стафілокока, знайденого в похованні на околиці колись могутнього і легендарного міста Троя.

94b6ad31dac224638224adb0235ee48e

Дослідженню передувало відкриття, зроблене в 2005 році в Туреччині. Археологи з Тюбінгенського університету (Німеччина) на околиці легендарної Трої знайшли кладовище часів пізньої Візантійської імперії. В одному з поховань знаходився скелет жінки, яка померла близько 800 років тому. Увагу дослідників привернули два кальцинованих горбка розміром з полуницю, розташованих трохи нижче ребер. Зразки відправили на дослідження в США.

“Спочатку ми припустили, що горбки виникли через туберкульоз, – говорить співавтор дослідження Кейтлін Пепперелл з Вісконсинського університету. – Але подальший аналіз показав, що у жінки не було туберкульозу. А пізніше в зразках були знайдені кальциновані еритроцити, які містили бактеріальну ДНК небезпечної інфекції – хоріоамніоніта.”

За словами Пепперелл, зразки містили досить ДНК для повного відновлення геному двох видів бактерій: сапрофітний Стафілокок (Staphylococcus saprophyticus) і Гарднерелла вагіналіс (Gardnerella vaginalis). Ймовірно, вони і стали причиною смерті жінки, яка померла, як показав аналіз, у віці 30 років.

За словами дослідників, відновлення геному дозволило розширити знання про загрози, з якими стикалися жителі Візантійської імперії, а також про еволюцію сапрофітного стафілокока.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button