Земля

Комарі-мандрівники переносять хвороби

На думку голландських ентомологів з Голландського фонду боротьби з малярією, поширення комарів та пов’язаних з їх укусами захворювань сьогодні викликано двома основними чинниками.


Перший — міжнародна торгівля. Ми перевозимо товари по всьому світу з неймовірною швидкістю: гігантські контейнери переміщуються на кораблях з однієї частини світу в іншу всього за кілька тижнів. Якщо всередині цих контейнерів є відкладені комарами яйця, то з них благополучно з’являться комарі родом з іншого континенту. Яйця комарів можуть довго зберігатися навіть в сухому середовищі. Приміром, комар (Asian tiger mosquito) спочатку мешкав у Південно-Східній Азії, але зараз живе в ста з гаком країнах.

Друга причина — туризм і відрядження. Щодня в літаки сідають в середньому 8 млн осіб. Враховуючи, що в кожній людині приблизно п’ять літрів крові, щодня по світу подорожує 40 млн літрів крові — ціле море! Будь-яка хвороба, яка переноситься комарами буде поширюватися дуже швидко, а робити вакцини проти всіх небезпечних захворювань, які переносяться комарами, не дуже осмислено: це дорого і довго.

Вчені вважають, що набагато ефективніше концентруватися на контролі над популяцією комарів, ніж на розробці вакцин проти всіх хвороб. Винищити комарів, на їхню думку, можна з допомогою методів генної інженерії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button