Земля

В океані зустрічається усе більше двоголових акул

Двоголова акула – звучить як персонаж фільму жахів. Але вони дійсно існують, і їх стає дедалі більше по всьому світу. Кілька років тому біля узбережжя Флориди рибалки зловили акулу-бик, в матці якої знаходився двоголовий зародок. У 2008 році рибалка виявив двоголовий ембріон синьої акули в Індійському океані.

027dce551bea1b29426ad5812715ca50

Дослідження 2011 року описало зрощених близнюків синьої акули. Мутантів зловили в Каліфорнійській затоці. У синіх акул двоголові ембріони зустрічаються частіше інших, тому що вони виношують багато дитинчат – до 50 за раз, говорить провідний автор дослідження Феліпе Гальван-Маганья з Національного політехнічного інституту в Мексиці.

Іспанські дослідники самі виростили ембріон атлантичної пілохвостої котячої акули з двома головами. Під час лабораторного вирощування акулят команда помітила незвичайний ембріон в прозорому яйці. Ембріон котячої акули – не просто звичайний двоголовий монстр. Це перший приклад мутації яйцекладучого виду акул. Дослідники відкрили яйце, щоб вивчити зразок. Провідний автор дослідження Валентин Санс-Кома каже, що невідомо, чи вижила б деформована тварина. Так як це перші знайдені зрощені близнюки у яйцекладущих акул, таке дитинча навряд чи прожило би довго.

2d5cede1c8e954b04ebd926fd8d419a8

Причина мутації – генний розлад, так як ембріон виріс в лабораторії серед 800 інших зразків і яйця не піддавалися впливу інфекцій, хімікатів або радіації. У природі можуть мати вплив і ці чинники.

bead5c08363fa51ca5c6e825973014ed

Гальван-Маганья бачив і інших дивних акул. Наприклад, акул-циклопів, яких ловили уздовж узбережжя Мексики в 2011 році. Так патологія під назвою Циклопія, зустрічається у деяких видів тварин, в тому числі і у людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button