Наука

В організмі людини знайшли 55 нових хімічних речовин

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско виявили в організмі вагітних жінок 109 хімічних речовин, з яких 55 раніше не були виявлені у людей, а ще 42 виконують невідому функцію.

Image by Free-Photos from Pixabay

Виявлені хімічні речовини, швидше за все, надходять зі споживчих товарів або інших промислових джерел. Вони були виявлені як в крові вагітних жінок, так і у їх новонароджених дітей. Ймовірно, вони переміщаються через плаценту матері.

Наукова група використовувала мас-спектрометрії високої роздільної здатності (HRMS) для ідентифікації штучних хімічних речовин у людей.

“Це відкриття викликає тривогу: певні хімічні речовини передаються від вагітних жінок до їхніх дітей, а це означає, що вони можуть бути з нами протягом багатьох поколінь”, – твердить Трейсі Дж.Вудрафф, доктор філософії, професор акушерства, гінекології та репродуктивних наук в UCSF

109 хімічних речовин, виявлених дослідниками в зразках крові вагітних жінок і їх новонароджених, містяться в багатьох різних типах продуктів.

Наприклад, 40 використовуються як пластифікатори, 28 – в косметиці, 25 – в споживчих товарах, 29 – в фармацевтиці, 23 – в якості пестицидів, 3 – як антипірени і 7 –  з’єднання ПФАС, які використовуються в килимових покриттях, оббивці меблів та інших областях застосування.

Дослідники говорять, що, можливо, існують і інші способи застосування всіх цих хімічних речовин.

Вони повідомляють, що 55 з 109 хімічних речовин, які вони попередньо ідентифікували, раніше не були зареєстровані у людей.

Одна речовина використовується як пестицид, дві – ймовірно, використовують у виробництві антипригарного посуду і водонепроникних тканин, 10 – як пластифікатори (наприклад, сумілізатор GA 80 використовується в харчовій упаковці, паперових тарілках, дрібної побутової техніки), дві – в косметиці, чотири – це хімічні речовини з високим обсягом виробництва (ВПЛ).

Ще 37 практично не мають інформації про їх джерела або застосуванні.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button