Земля

В ожирінні лабрадорів виннна не людина. Вчені говорять, що породі просто не пощастило з генетикою

Жодна собака не відмовить собі в задоволенні поласувати їжею господаря. Ця згубна звичка призводить до високого відсотка ожиріння серед собак. Особливо в цій ситуації страждають лабрадори. Як виявилося, ця порода, яка є однією з найпопулярніших, на генетичному рівні не може чинити опір ласощам!

У дослідженні, опублікованому в журналі Cell Metabolism, вчені з Університету Кембриджу вивчили 310 лабрадорів. Ветеринари зважували собак, оцінювали склад їх тіла, а також шукали в їх ДНК варіанти трьох генів, пов’язаних з ожирінням у людей. Команда також оцінила «харчову мотивацію» тварин, давши анкету господарям псів.

Вчені виявили, що варіант гена проопіомеланокортина (ПОМК), був тісно пов’язаний з вагою, ожирінням і апетитом у лабрадорів і прямошерстних ретриверів. Як виявилося, приблизно кожен четвертий (23%) лабрадор має мутацію ПОМК. Собаки з такою варіацією гена в середньому на 1,9 кг важче своїх родичів.

Відомо, що ПОМК грає важливу роль в розпізнаванні голоду і почуття ситості. Ймовірно, лабрадори просто не розуміють, що вони вже ситі. «Люди, які живуть з цими породами собак, часто говорять, що вони одержимі їжею, і це узгоджується з тим, що ми знаємо про генетичні зміни в ПОМК»,говорить головний автор роботи доктор Елеонора Раффан.

Автори роботи також помітили цікаву закономірність. Лабрадори часто стають поводирями, службовими собаками або «терапевтичними» псами. Їх здатність до навчання може бути обумовлена ??мутацією ПОМК, адже коли собаку тренують, майже завжди вона отримує смачну нагороду. Мотивація отримувати більше їжі на генетичному рівні й робить лабрадорів здібними учнями. Співавтор роботи доктор Джайлс Йо додає: «Лабрадори віддані, розумні та прагнуть догодити, але, що важливо, їх також відносно легко дресирувати. Їжа часто використовується в якості нагороди під час тренувань, і носіння цього варіанту гена може зробити собак більш мотивованими. Однак варто розуміти, що це також робить їх сприйнятливими до ожиріння ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button