Земля

Озонова діра над Антарктидою зменшилася до рекордних розмірів

Вчені стверджують, що розміри озонової діри над Антарктидою скоротилися настільки, що цього року вона може стати найменшою за останні 30 років.

У другій половині 1970-х років було виявлено утворення стійкої Антарктичної озонової діри. Швидкий темп її розвитку викликав побоювання того, що руйнівний антропогенний вплив на озоновий шар став незворотнім. Однак представники системи моніторингу атмосфери Copernicus (Copernicus Atmosphere Monitoring Service, CAMS) заявляють, що в даний час розміри дірки набагато менше половини площі, що зазвичай спостерігається в середині вересня. Діра також змінила своє положення і знаходиться не в центрі, а далеко від полюса.

Минулого тижня площа озонової діри становила трохи понад 5 мільйонів квадратних кілометрів. В минулому році площа перевищила 20 мільйонів квадратних кілометрів, а в 2017 році площа озонової діри становила трохи більше 10 мільйонів квадратних кілометрів. За словами дослідників, це хороша тенденція. Умови для збільшення дірки наступають щорічно разом з приходом весни. Реакції, які руйнують озон в холодній стратосфері, ініціюються поверненням сонячного світла у високі широти. Передбачається, що в цьому році раптове потепління, яке підняло температуру в стратосфері на 20-30 градусів, дестабілізує процес руйнування озону.

Кнопка «Наверх»