Всесвіт

В планетарних туманностях на краю Чумацького Шляху знайшли органічні молекули

 

Дослідники з університету Арізони під керівництвом Люсі Зіуріс (Lucy Ziurys), використовуючи комплекс радіотелескопів ALMA в чилійській пустелі Атакама, виявили органічні молекули в планетарних туманностях.

Планетарні туманності займають 90% речовини міжзоряного середовища. Раніше вчені вважали, що речовина планетарних туманностей складається з атомів, проте планетарні туманності служать джерелами молекул для утворення нових зірок і планет.

В кінці життя зірка втрачає велику частину маси й стає білим карликом: в цей період вона зазвичай випромінює сильне ультрафіолетове випромінювання. Вважалося, що це випромінювання руйнує будь-які молекули в міжзоряному середовищі, перетворюючи їх в атоми. Результати спостережень показали, що це не так.

Під час роботи автори виявили у віддалених від центру Галактики молекулярних хмарах метанол: вони вивчили 20 молекулярних хмар в рукавах Лебедя й у всіх двадцяти виявили метанол. Вони знаходилися на відстані від 13 до 23,5 кілопарсек від центру Галактики, що значно далі зовнішньої межі зони населеності — регіону з найбільш сприятливими умовами для зародження та безпечної еволюції життя, розташованого в межах 10 кілопарсек від центру Чумацького Шляху.

“Це говорить нам про те, що в вмираючої зірки, сферичної до своєї останньої фази, після проходження стадії планетарної туманності відбувається дуже цікава динаміка, яка змінює цю сферичну форму” – стверджує Люсі Зіуріс, дослідники з університету Арізони.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button