Технології

Розміщення акумулятора посеред салону електромобіля (не в днище) на 30% збільшить запас ходу

 

Зазвичай розробники електротранспорту воліють вбудовувати батарею в днище. Така платформа-скейтборд забезпечує низьке розташування центру тяжіння і розширений обсяг внутрішнього простору. Британська фірма Page-Roberts заявляє, що знайшла більш оптимальне компонування, яка допоможе на 30% підвищити пробіг на одній зарядці.

Суть його ідеї полягає в установці акумулятора вертикально поперек автомобіля між передніми й задніми кріслами. Останні при цьому передбачається орієнтувати проти ходу. Корпус батареї досягає приблизно половини висоти кузова і має конусоподібну форму, що дає можливість розмістити сидіння максимально близько до центру.

 

Вертикальне розташування акумулятора дозволяє скоротити відстань між колесами, зробити електромобіль компактнішим і, отже, аеродинамічним та легшим. При такому способі установки знижується схильність батареї ударам при зіткненнях, завдяки чому можна позбутися від 35-75 кг деталей, що захищають джерела струму у звичайних електромобілях.

За розрахунками Page-Roberts, нове компонування знизить загальну вагу транспортного засобу приблизно на 100 кг, що разом з поліпшеною аеродинамікою забезпечить збільшення запасу ходу на 30% при незмінній місткості акумулятора. Крім того, закріплена по центру кузова масивна конструкція підвищує його жорсткість, що робить автомобіль більш безпечним і комфортним. Ще однією перевагою має стати зменшення виробничих витрат.

Page-Roberts зазначає, що вертикальна установка акумулятора найкраще підходить для невеликих чотиримісних машин. Компанія підкреслює, що її розробка дозволить дизайнерам наділити спорткари з низькою посадкою пропорціями, класичними для автомобілів класу Gran Turismo.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments