Екологія

Рівень моря може піднятися на 15 метрів

Середній глобальний рівень моря може піднятися на 15 метрів до 2300 року, якщо рівень викидів парникових газів залишиться високим, повідомляє нове дослідження.

Міжнародна команда вчених вивчила дослідження зміни рівня моря, щоб покращити прогнозування. У своїй доповіді вони підсумовували пророкування про підйом рівня моря на близькі, середні та довгі терміни.

Підйом рівня моря варіюється в залежності від місця і часу, і дослідники розробили ряд методів, щоб реконструювати минулі зміни і передбачити майбутні.

«Наше вивчення публікацій показує, що середні оцінки майбутнього рівня моря варіюються від 0,2 до 0,3 метра до 2050 року; від 0,4 до 1,5 метра до 2100 року; від 0,6 до 4,1 метра до 2150 року; від 1 до 11,7 метра до 2300 року. Якщо обсяг викидів залишиться високим, зростання рівень моря досягне 2,4 метра в 2100 році і 15,5 метра в 2300 році», — говорить Роберт Копп, професор департаменту планетарних наук Ратгерського університету (США) і автор дослідження. — «Прогнози на підйом рівня моря не сильно залежать від викидів до 2050 року, але стають все більш релевантними пізніше.»

Зростання рівня моря викликає занепокоєння, враховуючи, що близько 11% населення світу живуть в регіонах з висотою менше 10 метрів над рівнем моря. Як наслідок, його підйом загрожує населенню прибережних зон, економіці, інфраструктурі і екосистемам.

Оцінки середнього глобального підвищення рівня моря в XX столітті були в межах від 1,1 до 1,9 мм в рік (майже 0,1 метра за століття), але недавні дослідження (з початку 1990-х рр.) показують, що рівень моря зростає майже в два рази швидше — від 2,6 до 3,2 мм в рік.

«Здебільшого підйом рівня моря в XX столітті пов’язаний з потеплінням, викликаним людиною — зміни океаном і скороченням наземного льоду», — повідомляє Копп.

Ретельне дослідження причин і динаміки підвищення цих значень важливо для управління ризиками, які вони представляють для прибережних та острівних населених пунктів по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button