Поради

В що ми граємо: 5 цікавих фактів про гру «Манчкін»

Більшість любителів настільних ігор думає, що стратегія «Манчкін» з’явилася так само давно, як і класична «Монополія». Мало хто здогадується, що це відносно молода настолка, назва якої жодним чином не пов’язана з японською культурою. Створив «Манчкін» відомий британський геймдизайнер, який є батьком безлічі інших популярних геймів.

Тож, які цікаві факти варто дізнатися поціновувачам стратегій про легендарний «Манчкін»?

Більше, ніж просто цікаво: «Манчкін» як він є

Відомості, які можуть здивувати навіть найзапекліших любителів настільних карткових стратегій:

  • Грі немає навіть 20 років. Вона була представлена відносно нещодавно – у 2001 році. Для прикладу, «Монополію» було запатентовано у 1935 році. Тобто, картковій стратегії «Манчкін» вона точно годиться як мінімум у прабабці. Ще одна популярна карткова гра «Мафія» з’явилася у 1986 році. Отже, «Манчкін» – це справді молодий гейм.
  • «Манчкін» – це пародія. Так-так, одну з найпопулярніших сучасних ігор було створено як гумористичну пародію відомих рольових ігор у жанрі фентезі та горор. Спочатку вона призначалася для обмеженої аудиторії, оскільки для проходження гри було необхідно розуміти локальний гумор і заплутані відсилання.
  • Назва гри походить з англійської мови. Слово манчкін – не японскього або китайського походження. Його автори гри запозичили у письменника Френка Баума. У своїй серії романів «Дивовижний чарівник з країни Оз» він називав так одну з народностей. Для її представників характерний невисокий зріст і неабиякий апетит.
  • Існує порода котів, які також звуться манчкінами. Їх також назвали на честь казкових персонажів. Головна особливість породистих тваринок – короткі лапи. Тобто, як і вигадані Френком Баумом чоловічки, вони можуть похвалитися мініатюрністю. Коти породи манчкін також ласуни.
  • Ілюстрації для класичного «Манчкіну» створив відомий художник-карикатурист Джон Ковалик. Свого часу він займався створенням популярних коміксів, присвячених рольовим іграм (у тому числі – з елементами стратегії). Картинки вийшли яскравими й незвичайними. Саме тому більшість сучасних виробників ігор намагається у «Манчкіні» хоча б частково використати оригінальну графіку.

Щоб з головою поринути у світ скарбів, чудовиськ-охоронців та підземель, варто хоча б один раз зіграти в «Манчкін». Ця гра не залишає байдужим абсолютно нікого. Вона подобається і любителям класичних стратегій, і азартним «хитрунам», і фанатам моторошних фантастичних історій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button