Земля

В США зафіксували передбачену вченими катастрофу

Виверження вулкана Кілауеа на Великому острові (Гаваї) посилилося через парові вибухи, спричинені контактом магми з ґрунтовими водами. В результаті катастрофи утворився шлейф попелу довжиною дев’ять кілометрів, а великі шматки породи розлетілися на сотні метрів. Про це повідомляє видання Science Alert. Раніше в травні такий сценарій передбачали вчені Гавайської вулканічної обсерваторії.

Дослідники попередили про вибух, коли було помічено, що рівень лавового озера на вершині вулкана знизився. Це сталося в результаті низхідного руху розплавлених порід. При цьому почав утворюватися пар, оскільки лава опустилася до рівня ґрунтових вод. В кінцевому підсумку блискавичне зростання тиску в підземних каналах повинно було привести до фреатичного вибуху, при якому відбуваються викиди газів і каменів.

Офіційні представники Гавайського вулканічного національного парку повідомили, що кальдера Кілауеа опустилася майже на один метр за ніч. Катастрофа викликала часті землетруси і тріщини на автомобільній дорозі. За словами фахівців, якщо вулкан продовжить осідання, то відбудуться нові вибухи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button