Земля

Через танення льодів полярні ведмеді кочують на нові території. Це скоротило популяцію на 30%

Вчені заявили про різке скорочення кількості полярних ведмедів в районі моря Бофорта на Алясці. Як з’ясувалося, тварини мігрують через танення морських льодів.

Image by Margo Tanenbaum from Pixabay

Вчені вже помічали, що білі ведмеді змушені переселятися на нові території і виходити далеко за межі традиційних арктичних місць проживання. Це призвело до скорочення популяції майже на 30%. Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Ecosphere, ареал ведмедів, або простір, необхідний їм для видобутку їжі та інших ресурсів, в 1999-2016 роках було приблизно на 64% більше, ніж у 1986-1998 роках.

Для дослідження вчені з Геологічної служби США використовували дані супутникових спостережень, щоб проаналізувати характер пересування самок білого ведмедя в період 1986-2016 років в районі моря Бофорта на північ від Аляски.

Їх робота показала, що за останні два десятиліття білі ведмеді повинні йти далі на північ від традиційних мисливських угідь на континентальному шельфі, щоб залишатися в зоні, де є звична кількість морського льоду та їжі.

“Необхідність долати великі відстані означає, що ведмеді витрачають більше енергії, що може загрожувати їх виживанню. Якщо ми хочемо зберегти середовище існування цих дивовижних ссавців, то нам необхідно зосередитися на корені проблеми — уповільнення глобальної зміни клімату, “ – твердять вчені.

Ще одним результатом дослідження є те, що близько 20% популяції білих ведмедів в морі Бофорта влітку і восени повністю залишають традиційні мисливські угіддя на морському льоду. Ці ведмеді переміщаються вглиб узбережжя Аляски і Канади в пошуках їжі — падали, ягід і туш гренландських китів, які залишають на березі корінні жителі, що полюють на великих ссавців.

“Іноді навколо цих китових туш накопичується від 50 до 100 білих ведмедів, які конкурують один з одним за їжу, — відзначили дослідники. – У міру того, як все більше і більше ведмедів будуть переселятися на сушу, конкуренція за харчові ресурси буде зростати, і ми, ймовірно, почнемо спостерігати подальше зниження чисельності тварин».

Геологічна служба США планує провести другу хвилю дослідження білих ведмедів, що просуваються вглиб суші, щоб краще зрозуміти, як вони справляються з новим середовищем проживання. За словами співробітників, найкраще, що люди можуть зробити для збереження залишкових білих ведмедів у південній частині моря Бофорт, – це зосередити увагу на обмеженні глобальних викидів вуглецю, які є основною причиною скорочення арктичного морського льоду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button