Земля

На вершині льодовикового щита Гренландії вперше пройшов дощ

Дослідники помітили, що на вершині гренландського крижаного щита вперше в історії пройшов дощ. Це всього третій випадок, коли на цій території температура була вище нуля.

Вчені підтвердили, що на дослідній станції Саміт, розташованої на вершині Гренландського крижаного щита, вперше пройшов дощ. Це перше повідомлення про дощ на зазвичай холодній вершині та третій випадок, коли на арктичній дослідницькій станції зафіксували температуру вище нуля. Про це повідомив Національний центр даних про сніг і лід.

Рідкісні опади викликали танення на вершині й вздовж південно-східного узбережжя крижаного щита, вони відбулися за кілька тижнів після того, як в кінці липня 2020 року в регіоні сталося масштабне танення. Це потепління посилює побоювання вчених, що зміна клімату призводить до швидкого танення льоду в Арктиці, що прискорює підвищення рівня моря у всьому світі.

На станції Саміт, розташованої на висоті 3215 метрів над рівнем моря, за оцінками Національного центру даних про сніг і лід, за три дні над крижаним щитом випало 7 млрд тонн опадів. Частково вони випали у вигляді води.

Дощі й тепліші, ніж зазвичай, температури викликані областю низького атмосферного тиску, яка встановилася над островом Баффін, і гребенем високого тиску над південно-східною Гренландією, який нагнав тепле повітря і вологу з півдня.

Вчені відзначають, що гренландський крижаний щит площею 1,71 млн квадратних кілометрів розширюється і зменшується під час щорічних коливань. Але глобальне потепління вплинуло на нього куди більш різко. Деякі кліматичні моделі показують, що без агресивного втручання в клімат до 2050 року Північний Льодовитий океан влітку буде без льоду.

Наслідки при цьому будуть катастрофічними. Якщо крижаний щит Гренландії повністю розтане, то, на думку вчених, рівень світового океану може піднятися більш ніж на 6 метрів, що вплине на прибережні міста по всьому світу – в першу чергу, Шанхай, Амстердам і Нью-Йорк.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button