Земля

В Єгипті знайшли найдавніший у світі морський порт (фото)

Вік порту, за оцінкою вчених, 4600 років. Хеопс, також відомий як Хуфу, царював з 2580 до 2550 до н. е. Гавань звели в 180 кілометрах на південь від Суеца, в передгір’ях пустельних гір.

534e816acaf97043b9970e0caff5fa51
Порт був знайдений біля величезного архіву папірусів, який є найстарішим відомим на сьогоднішній день. На цих папірусах описується процес будівництва порту, який використовувався царем Хеопсом, щоб завезти матеріали, необхідні для будівництва Великої піраміди Гізи.

Так як порт знаходиться далеко від Гізи, найімовірніше, він служив для поставок відносно легкої міді і мінералів, які використовуються для виготовлення інструментів. А інструменти застосовувалися для будівництва піраміди.

За словами керівника розкопок, професора Сорбонни П’єра Талле, сам факт існування цієї гавані дає нам уявлення про ефективність управління та його (Хеопса) здатності організовувати досить складні логістичні операції майже п’ять тисяч років тому.


Археологи, зокрема, виявили 22 суднових якоря, покритих вапняком, в районі швартування, які, ймовірно, впали з судів, оскільки ніяких слідів катастроф не було знайдено. Були виявлені кілька великих судин для зберігання різних речей поруч з якорями, а також гончарні печі. Поруч із причалом вчені знайшли залишки великих кам’яних споруд 30 метрів в довжину і від 8 до 12 метрів в ширину.

Талле вважає, що це були адміністративні центри, якы координували роботу порту, а також використовувалися для зберігання матеріалів і продуктів харчування для шахтарів, які працюють на Синаї. Свого роду готелі для моряків.

Між двома з цих будівель археологи знайшли схованку з 99 кам’яними якорями, деякі з яких до цих пір з мотузками. Значна кількість має написи червоними чорнилом з назвою судна. Це дійсно вражаючий рівень організації для того часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button