Земля

Вчені знайшли новий тип шторму. Це “калюжа” в небі шириною понад 1 000 км

Вчені відкрили новий тип шторму – “атмосферні озера” – це повільно рухомі скупчення концентрованої водяної пари, які можуть існувати протягом декількох днів.

Автори нової роботи Брайан Мейпс і Вей-Мін Цай зробили це відкриття, коли вивчали погодні умови над Індійським океаном. Команда спеціально досліджувала характер опадів і водяної пари, які утворюється в повсякденному масштабі.

За словами авторів, таке явище пов’язане з атмосферними річками – це добре вивчене і поширене явище, воно виглядає як довгі тонкі струмені концентрованої вологи, які можуть простягатися на тисячі кілометрів. Ці річки можуть нести величезну кількість води.

Атмосферні озера починаються як річки, відзначають автори. Але в певний момент вони відокремлюються і утворюють ізольовану концентровану масу водяної пари. Потім ці озера дуже повільно дрейфують по небу в районах, де швидкість вітру близька до нуля. Вони можуть викликати сильний дощ на поверхні внизу. У таких озерах міститься достатньо води, щоб утворити калюжу глибиною в кілька сантиметрів і шириною близько 1 000 км.

Команда вивчила супутникові дані Індійського океану за п’ять років і знайшла 17 атмосферних озер, які проіснували довше шести днів. Вони утворювалися незалежно від пори року і зазвичай знаходилися в межах 10 градусів від екватора. Дослідники кажуть, що вони можуть виникати і далі від екватора, а також перетворюватися в тропічні циклони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button