Земля

В Єрусалимі знайшли «висічену на камені» квитанцію віком 2000 років

Археологи знайшли сліди давньої фінансової угоди, яка буквально була «висічена в камені». Вона відноситься до раннього римського періоду.

У наші дні більшість квитанцій виписують на папері або в електронному вигляді, але близько 2 000 років тому важливі фінансові звіти буквально «висікали на камені».

Археологи знайшли документ, що підтверджує покупку, на місці археологічних розкопок в Місті Давида в Єрусалимі. На камені розміром з долоню написані сім рядків частково збережений текст, в яких згадуються імена людей і грошові суми.

Згідно з новим дослідженням, опублікованому в журналі Atiqot, цю кам’яну квитанцію, можливо, виписали після оплати праці робітників або боржників.

«Захоплює, що до наших днів дійшла така квитанція. Така знахідка дозволяє заглянути в повсякденне життя священного міста», — говориться в заяві авторів дослідження.

Вчені розібрали кілька цифр і імен поруч з ними. Наприклад, в одному з рядків є популярне біблійне чоловіче ім’я раннього римського періоду (37 м до н.е. — 70 м н.е.) — Шимон.

Зображення паломницької дороги в Єрусалимі в період Другого Храму (516 р до н.е. — 70 м н.е.). Зображення надано: Шалом Квеллер / Архів міста Давида

Камінь знайшли в купі сміття під час розкопок в 2016 році на Паломницькій дорозі. На рубежі першого тисячоліття, коли Єрусалим і його околиці були провінцією Римської імперії, вона була торговим центром. Дорога простягалася приблизно на 600 м, поєднуючи міські ворота Єрусалиму з воротами Храмової гори і Другого Храму, які римляни зруйнували в 70 році нашої ери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button