Всесвіт

В зоряній системі Kepler-88 виявлена нова екзопланета, яка в три рази масивніше Юпітера

Нещодавно в зоряній системі була відкрита нова планета, маса якої в три рази перевищує вагу гіганта Сонячної системи – Юпітера.

Дослідження, засновані на даних за шість років, отриманих від обсерваторії W. M. Keck на Мауна-Кеа на Гаваях, допомогли відкрити раніше не виявлену третю екзопланету, що обертається навколо зірки Kepler-88. Названа Кеплер-88 d, нововідкрита екзопланета робить повний оборот навколо батьківської зірки кожні чотири роки.

Відкриття було зроблено за допомогою Ешеле-спектрометра високого дозволу (HIRES), прикріпленого до 10-метрового телескопа Keck I.

«Kepler-88 d в три рази масивніше Юпітера, так що можливо, що ця екзопланета відіграє важливу роль в цій зоряній системі», – сказали дослідники.

Система Kepler-88, яка знаходиться на відстані більше 1200 світлових років від Землі в сузір’ї Ліра, привертає увагу астрономів з моменту відкриття її перших двох екзопланет в 2013 році. Спостереження показали, що Kepler-88 c більш масивна з двох екзопланет, а її газоподібний брат Kepler-88 b, мабуть, взаємодіють з батьківського зіркою.

Астрономи спостерігали між інопланетними світами дивну і вражаючу динаміку, відому як резонанс середнього руху; дві орбіти, які, здається, поводяться як годинник – це енергетично ефективно, за словами вчених, і схоже на те, як батько розгойдує свою дитину на гойдалках.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button