Всесвіт

Космічна молекулярна хмара може знищити життя на Землі

Вчені висунули гіпотезу, що масове вимирання динозаврів було пов’язано не з падінням метеорита на Землю, а з проходження Сонячної системи через молекулярну хмару.

Коли мова йде про космічну загрозу, в голову завжди приходить щось масштабне. Величезна кам’яна брила з іншої галактики, чорна діра, нашестя інопланетян. Але ймовірніше, що причиною нового вимирання видів на Землі стане щось тихе і непомітне, не падаюче з шумом на планету і не стріляюче з бластерів.

Японський учений Токухіро Німура припустив, що причиною вимирання динозаврів міг бути не астероїд, а молекулярна хмара, яка сповила Землю. Саме через неї Земля поринула в напівтемряву, а її температура помітно впала. Крім того, з такою гіпотезою узгоджується велика кількість іридію в геологічних шарах тієї епохи — він також міг потрапити на Землю з хмари.

Крейдо-третинне вимирання, після якого з нашої планети зникли динозаври — не єдине масове зникнення видів. Подібні події відбуваються приблизно раз в 26-27 мільйонів років. Така періодичність змушує вчених шукати космічні об’єкти, які могли б стати причиною вимирань.

Найбільш популярними кандидатами на роль «вбивці видів» вважаються червоний карлик Немезида, гіпотетично обертається на відстані 1,5 світлових років від Сонця, і загадкова планета X десь на задвірках Сонячної системи. Але в цих теоріях занадто багато недостовірностей. Можливо, гіпотеза молекулярних хмар, через які періодично проходить наша планета, буде більш життєздатною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button