Наука

Важка ковдра допомагає впоратися з безсонням

Шведські вчені з Каролінського інституту з’ясували, що більш важка ковдра може полегшити безсоння людям з різними психічними розладами.

Важке ковдру допомагає впоратися з безсонням
Pixabay

Дослідники вирішили вивчити вплив ковдри з вшитими обтяжувачами на безсоння у пацієнтів з психічними розладами на прикладі 120 пацієнтів з діагностованою депресією, тривогою, біполярним розладом або синдромом дефіциту уваги і гіперактивності. Учасників розділили на дві групи, кожній з яких на чотири тижні видали або обтяжені металевими вставками на шість або вісім кілограмів ковдру, або більш легку – з пластиковими вставками масою 1,5 кілограма.

За сном і активністю добровольців стежили за допомогою фітнес-трекерів, також кожен учасник заповнив опитувальні листи на тяжкість безсоння, депресивних симптомів, симптомів тривожності і денної втоми. Дві групи майже не відрізнялися за статтю, віком, діагнозу, тяжкості безсоння і прийнятих медикаментів. Через чотири тижні в учасників, які користувалися обваженою ковдрою, тяжкість симптомів безсоння значно знизилася в порівнянні з контрольною групою, яка спала під легкими ковдрами.

Першій групі вдалося знизити симптоми безсоння в середньому на 50%, контрольної – тільки на 5,4%. До того ж ті, хто спав під обваженою ковдрою, були активнішими днем, а також у них знизилися симптоми депресії і тривожність. Вчені також опитали учасників через рік після того, як експеримент закінчився, і серед тих, хто з самого початку користувався обваженою ковдрою, ефект зберігся, а 78% учасників позбулися від безсоння.

Учасникам контрольної групи, які користувалися легкими ковдрами на початку експерименту, але потім перейшли на обтяжені, полегшити симптоми не вдалося. Ймовірно, причина полягає в тому, що на перших етапах їх сон і симптоми не контролювали. Обтяжені ковдри використовують в терапії дітей з розладами аутистичного спектра – воно допомагає їм заспокоїтися, коли вони відчувають тривогу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments