Поради

Вантажні ланцюги: надійність, міцність, безпека

Залежно від конструкції і способу виготовлення все ланцюги діляться на круглоланкові, пластинчасті, крючкові, розбірні, блокові і ін.

Одним з найбільш вживаних видів є ланцюг круглоланковий. Він складається із сполучених між собою ланок витягнутої форми. Популярність таких ланцюгів пояснюється простотою їх конструкції і, як наслідок – невисокою вартістю.

Головна відмінність круглоланкового ланцюга – його ланки мають круглий поперечний переріз.

За способом виготовлення розрізняють зварні і литі круглоланкові ланцюги. Як матеріал для виготовлення беруть леговану, високолеговану або вуглецеву сталь. Вибір матеріалу безпосередньо залежить від призначення виробу. Має значення діаметр прутка, він також залежить від області застосування кінцевого продукту, який ви можете купити на http://www.taurus-2000.com.ua/catalog/tsepi.

Процес виробництва зварного ланцюга досить простий. Спочатку сталевий прут нарізається на задані відрізки. Довжина відрізка задає крок – це одна з основних характеристик. Після цього прутки нагрівають і, поєднуючи між собою, зварюють в кільця. Виготовляються вони методом опору або оплавлення за допомогою контактного електрозварювання. Допустиме виготовлення ланцюгів, що мають один або два стики.

10-02-16-foto-600x448-1

Після зварювання вони обов’язково піддаються термічній обробці. Цей процес виконується згідно з технологією, яка застосовується на даному підприємстві-виробнику. Головне – виключити утворення розшарувань, тріщин і волосовин.

Існують певні вимоги щодо довжини відрізків круглоланкових ланцюгів: довжина відрізків, що мають калібр 8 мм і менше – від 50 м до 54 м; діаметром від 8мм – від 25м до 27м. У деяких випадках допускається виготовлення виробів іншої довжини.

Круглоланкові ланцюги класифікуються за точністю виготовлення на

– А1 – калібровані з допустимим відхиленням кроку 1-2,5%

– А2 – некалібровані з допустимим відхиленням кроку до 4%

Стосовно кроку до товщини прутка круглоланкові підрозділяються на довголанкові і коротколанкові.

Круглоланкові ланцюги виробляються

– Нормальної міцності (1 – 5 клас міцності) – загального призначення

– Підвищеної міцності (клас міцності 7, 8, 9, С і D) – для гірського устаткування.

Нормальної міцності, в свою чергу діляться на

– довголанкові

– коротколанкові

– з розпірками

– з буртиком

Область застосування круглоланкових ланцюгів дуже широка. Вони не замінні для фіксування вантажів під час перевезення або підйому, для захисту коліс автомобіля, в конвеєрному і елеваторному виробництві.
При виготовленні транспортерів і вантажопідйомних механізмів ланцюги круглоланкові можуть використовуватися в ролі вантажного або тягового органу. Залежно від області застосування застосовують або коротколанкові, або довголанкові ланцюги.

У цементній промисловості теж не обійтися без цих ланцюгів. Їх застосовують в цементних печах, що обертаються:

навісні круглоланкові – в холодній зоні і середній зоні, де температура росте у 550 градусів, завдяки круглій формі ланок, вони менше стираються, а отже, довше служать жароміцні круглоланкові – у гарячій зоні, з температурою 800 градусів.

Якірні круглоланкові ланцюги витримують дуже високе навантаження. Їх застосовують в якірних пристроях, в пристроях доків, нафтоплатформ і інших несамохідних плавзасобів. Крім того, якірні ланцюги знайшли своє застосування і в інших галузях промисловості як вантажні й тягові.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button