Поради

Протеїн: як вибрати протеїн для зростання м’язів

Багато спортсменів-початківців задаються питанням: «Як вибрати протеїн для росту м’язів? Що потрібно зробити, на що дивитися в першу чергу? ». Для початку трохи теорії. Щоб вибрати собі відповідне спортивне харчування, треба взагалі визначитися чого ви хочете домогтися? Що ви робите саме зараз? Нарощуєте м’язову масу? Сушитеся? Підвищуєте витривалість організму, або його силу? Залежно від відповідей, варто вибирати різний вид протеїну.

10-02-16-foto-600x400-1

Ми знаємо, що в організмі є два протилежні процеси: анаболізм і катаболізм. При анаболізмі організм росте, при чому в буквальному сенсі слова. У нього збільшується м’язова і жирова тканина, він важчає.

При катаболізмі організм втрачає вагу, худне. При цьому неминуче падає м’язова і жирова маса. Сподіваємося, ми не маємо ілюзій та розуміємо, що неможливо схуднути, не втративши частину м’язів і неможливо наростити м’язи на тренуваннях, не отримавши при цьому збільшення жирової маси. Інше питання – в яких пропорціях це можна зробити?

Доброю ідеєю буде носити шейкер з протеїном activevites whey protein 90 з собою, особливо якщо ви знаєте, що в перебігу дня не вдасться нормально поїсти.

У ньому є багато плюсів для тих, хто прагне набрати масу:

1) Хоча вуглеводи і мають нехорошу властивість йти в запас (тобто жир), вони все одно допомагають краще запустити процес анаболізму. Є зростання тіла, є зростання і м’язової тканини.

2) Вуглеводи допомагають надати спортсмену сил, адже саме вони є своєрідним паливом для нашого життя, бензином в нашому моторі. Їх дефіцит робить спортсмена млявим і малорухомим, а ось надлишок надає додатковий імпульс на тренінгу. Багато сил – хороший тренінг, великі ваги і, як наслідок, більший результат.

3) Оскільки ми маємо більший результат на тренінгу і загальний стан анаболізму організму, то в підсумку м’язи отримують більше мікротравм. Так як організм націлений на зростання, то він намагається загоїти їх якомога швидше. І ось що б процес загоєння (а значить і збільшення обсягу) пройшов якомога швидше, необхідний білок. Який так само міститься в гейнері.

Єдине, що треба розуміти – гейнер підходить саме для збільшення маси, але зовсім не підійде для сушки. У той момент, коли спортсмен сідає на дієту, обмежує своє вживання вуглеводів (або намагається виключити їх взагалі), в загальному намагається запустити процес катаболізму даний вид протеїну буде зайвим.

У ці періоди варто звернути увагу на добавки, багаті виключно білком, для підтримки вже нарощенної м’язової маси.


Інфографіка для статті про гейнери: F.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button