Технології

Дороги зроблять джерелом енергії

Інноваційна бруківка з вбудованими сонячними панелями зробить дороги джерелом енергії.

Американські вчені знайшли спосіб підвищити продуктивність вуличного тротуару, перетворивши його в акумулятор енергії. Розробка вчених з штату Айдахо називається «Солар Роадвейз» (Solar Roadways). Її технологія полягає в тому, що в понад-міцну скляну бруківку вмонтовані сонячні панелі з акумуляторами. Застосування такої технології дозволить перетворити тисячі кілометрів американських автотрас у пасивне джерело енергії.

В Айдахо дослідна ділянка дороги в 13 квадратних метрів вже замощена енергоефективною бруківкою. На даному етапі розробки міцність бруківки достатня, щоб витримати пішоходів і велосипедистів, та занадто тендітна для важких машин. Однак, робота над збільшенням міцності продукту продовжується і вчені незабаром мають намір запатентувати бруківку, яка витримує вагу легкових автомобілів.

Згідно із заявою одного з розробників, площа доріг та тротуарів США становить близько 125 тисяч квадратних кілометрів. При розміщенні «енергоефективної» бруківки на всій цій площі, накопичена сонячна енергія покриє третину енергоспоживання всієї країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button