Наука

Вчені: Бактерії з гнилого граната можуть бути використані для виробництва целюлози

Учені з Національної хімічної лабораторії (NCL) в Пуні виділили бактеріальний штам з гнилого граната, який обіцяє допомогти у виробництві бактеріальної целюлози у великих масштабах. Інформацією поділилося зарубіжне видання.

Ученые: Бактерии из гнилого граната могут быть использованы для производства целлюлозы

За словами фахівців, бактеріальна целюлоза physicochemical вигідно відрізняється такими властивостями, як кристалічність, міцність на розтяг, і маючи велику поверхневу область. Ці характеристики роблять матеріал незамінним для біотехнологічних і біомедичних застосувань. Зазвичай для виробництва бактеріальної целюлози використовується бактерія Komagataeibacterxylinus. Її геном був повністю секвенований в 2018 році, але науковців не влаштовував вихід виробу і ціна продукції, що роблять її неприйнятною для великосерійного виробництва.

Команда вчених з NCL  екранувала різні гнилі фрукти, такі як плоди дракона, манго, апельсин, лайм, банан і інжир для отримання альтернативних бактерій, які продукують целюлозу, і культивувала їх у лабораторних умовах. Вони виділили бактерію під назвою K. rhaeticusPG2 з гнилого граната, яка показала багатообіцяючі результати. Вчені оцінили можливість великомасштабного виробництва на основі ізольованого штаму з використанням різних джерел вуглецю, таких як фруктоза, лактоза, сорбіт, гліцерин. Відзначається, що найвища продукція була можлива – коли гліцерол був використаний як джерело вуглецю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments