Наука

Вчені: Рослинна їжа може провокувати стійкість організму до антибіотиків

Американські вчені з University of Southern California у результаті проведеного дослідження виявили, що вживання рослинної їжі може провокувати стійкість до антибіотиків в мікробіомі кишечника. При споживанні таких продуктів в організм людини потрапляють бактерії, що мають високу стійкість перед групою бактерицидних препаратів.

У ході дослідження американські вчені годували лабораторних гризунів рослинною їжею, попередньо забрудненої кишковими бактеріями, стійкими до антибіотиків. Фахівці помітили, що «супержуки» (бактерії-антибіотики) ховалися в кишечнику тварин. Вчені відзначають, стійкі до антибіотиків бактерії можуть до декількох років ховатися в кишечнику до того, як викличуть розвиток інфекційного захворювання. Це відрізняє їх від діареї, при якій зараження і розвиток хвороби відбувається відразу після прийому в їжу брудних продуктів.

За даними статистики, у США щороку фіксують близько 2 мільйонів випадків зараження інфекціями, стійкими до антибіотиків. При цьому майже п’ята частина з них пов’язана з сільськогосподарською продукцією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button