Здоров'я

Вчені: Білок, що відповідає за пам’ять людини, провокує хворобу Альцгеймера

Видавництво «Nature Publishing Group» опублікувало результати нової наукової роботи в журналі «Scientific Reports». Згідно з статтею, вчені виявили, що білок FRX1, який бере участь у роботі пам’яті, може провокувати деградацію розумових здібностей і сприяти розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

Ученые: Белок, отвечающий за память человека, провоцирует болезнь Альцгеймера

Вчені відзначають, що в даному випадку FRX1 виступає в ролі амілоїду. Простими словами, в організмі відбувається метаболічне порушення, в результаті якого білки перетворюються в пептиди і утворюють відкладення в тканинах полісахаридного комплексу гіпофіза головного мозку. Такий процес пояснює не тільки порушення розумової діяльності, але і можливість молекул РНК самостійно зупинити процес нейродегенерації. Завдяки новому науковому відкриттю вчені мають намір виправити план розробки препаратів для пацієнтів з хворобою Альцгеймера і Паркінсона. Оскільки попередня формула ліків, спрямована на руйнування амілоїду, лише погіршить стан хворого.

Як відомо, найчастіше пептиди за типом FRX1 зустрічаються в пігментних клітинах дерми людини і впливають на прояв засмаги, а також вироблення вітаміну D. Знаючи, що подібний амілоїд накопичується в головному мозку, вчені мають намір в найближчому майбутньому створити ліки проти нейродегенеративних патологій.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button