Земля

Австралія: від пожеж до повеней

Сезон екстремальних явищ у Східній Австралії — таких як лісові пожежі, спекотне літо і тривалі посухи — в середині лютого прийняв новий драматичний оборот. Всього за кілька днів на райони Квінсленда і Нового Південного Уельсу вилилося більше дощів, ніж за весь 2019 рік. Повінь призвела до виходу річок з берегів і грязьових потоків.

Загальна кількість опадів за 24 години склало 200 мм, а за тиждень — від 500 до 700 мм, повідомило австралійське метеобюро. Штормові фронти проходили всередині країни один за одним з 5 по 10 лютого.

Знімки, отримані супутником Landsat-8 25 січня та 10 лютого, показують південно-східне узбережжя Нового Південного Уельсу. Зліва видно шрам від суворого пожежного сезону 2019-2020, а правіше — затоплені землі фермерських спільнот Наура і Бомадеррі, розташованих приблизно в 160 км на північний захід від Сіднея.

За повідомленнями ЗМІ, в Сіднеї випало найбільше за останні 30 років кількість опадів, що супроводжувалися сильним вітром. Стихія залишила без електрики більше 100 000 жителів, були повалені дерева та пошкоджені автомобілі. Через повені евакуювали кілька районів Нового Південного Уельсу.

Австралия: от пожаров к наводнениям

Але були і позитивні сторони. Завдяки опадам погасли кілька великих лісових пожеж, що скоротило число активних вогнищ до 37. Велика частина Австралії протягом 3-5 років відчувала посуху, і тепер деякі райони знову почали озеленюватися. Зростання рівня води в річках і зволоження ґрунту подарували надію фермерам і водогосподарським організаціям.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button