Здоров'я

Оптимізм не підвищує продуктивність на роботі

Всупереч поширеній думці про те, що оптимістичний настрій підвищує продуктивність на роботі, американські вчені з Університету Юти довели, що це зовсім не так.

14387e98e24ea78434a2d12ba39e679a

Дослідження показали, що люди однаково добре справляються з завданнями, незалежно від того, який настрій, позитивний або негативний, передував її виконання. Також було встановлено, що багато хто схильний приділяти оптимізму в таких ситуаціях набагато більше уваги, ніж слід.

[ads2] У першому дослідженні учасники повинні були вирішити складну математичну головоломку. Перед її виконанням частині піддослідних сказали, що вони легко вирішать завдання, тим самим налаштувавши їх на успіх, в той час як інші піддослідні були залякані її складністю. Незважаючи на те, що вчені очікували від оптимістично налаштованих учасників більш високих результатів, значних відмінностей у продуктивності в обох групах відзначено не було.

У другому дослідженні учасники вирішували головоломку «Де Уоллі?». Згідно з прогнозами, оптимістична група повинна була впоратися з нею на 33% краще. Але, незважаючи на те, що позитивні добровольці не здавалися на 20% довше, ймовірність успіху виявилася всього лише на 5% вищою.

Читайте також: 

Потім дослідники вирішили подивитися на те, як багато людей переоцінять важливість оптимізму. Учасникам показали анкети 99 людей, що виконували завдання, і попросили передбачити, наскільки добре вони їх виконали. У кожній анкеті містилася інформація про компетентність, продуктивність та рівень оптимізму людей. Результати показали, що учасники надавали дуже велике значення оптимізму, вважаючи, що саме оптимістичні люди впораються із завданням найкраще.

Таким чином, ґрунтуючись на отриманих висновках, можна сказати, що продуктивність абсолютно не залежить від рівня оптимізму, кажуть фахівці.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments