Людина

Вчені вирішили вікову суперечку про внутрішню природу людини

Фундаментальне питання про людську природу довший час було приводом для палких дискусій. Августинська доктрина про первородний гріх свідчить, що всі люди народжуються оскверненими і себелюбними, а врятувати їх може тільки божественне втручання. Філософ Гоббс також стверджував, що люди егоцентричні, але він вважав, що порятунок прийде не через божественне, а через цивільний договір в законодавчій системі. Інші філософи, такі як Руссо, заперечували, що люди народжуються незіпсованими, інстинктивно опікуючих про благо інших.

Нова серія експериментів надає вичерпні дані для аналізу людської природи НЕ через філософський калейдоскоп або продюсерську ТБ-камеру, але через ясний об’єктив науки. Ці дослідження були проведені групою дослідників з самих різних галузей науки з Гарвардського і Єльського університетів, які задалися цим питанням. Який наш перший інстинктивний порив: допомогти собі або оточуючим?

Прийняття рішень (і поведінка) базуються на двох механізмах: інтуїції і роздумах. Інтуїція часто не вимагає надзвичайних зусиль, так як приходить автоматично і миттєво. Роздуми, навпаки, вимагають зусиль з оцінки можливих наслідків потенційних ліній поведінки, витрат і прибутку. Коли ми діємо виходячи з інтересів оточуючих – то перемагаємо ми інтуїтивний егоїзм за допомогою раціонального мислення, або ми долаємо наші егоїстичні міркування за допомогою самовідданих інтуїтивних поривів?

Для відповіді на це питання, вчені скористалися надійним індикатором, за яким проходить “вододіл” між інтуїцією і роздумом: інтуїтивні процеси проходять швидко, а на роздуми потрібен час. Миттєві рішення, будь вони егоїстичними або щирими, і будуть інтуїтивною реакцією, яка являтся індикатором нашої фундаментальної людської природи.

Всього було проведено 5 досліджень, загальна кількість учасників у яких склало 834 чоловік. Їм пропонувалося зробити фінансовий вибір між своєю власною вигодою чи вигодою групи людей. Результат вражаючий: у кожному з цих досліджень, чим швидше приймалося рішення (до 10 секунд), тобто при збільшенні складової інтуїції у прийнятті рішення, тим вище рівень співпраці, тоді як більш продумані (повільні) рішення асоціювалися з більш високим рівнем егоїзму. Ці результати продемонстрували, що наш перший імпульс полягає у співпраці і взаємодопомоги – а значить Августин і Гоббс виявилися неправі. Ми, в своїй основі, “хороші”.

Та бувають моменти, коли нам необхідно приймати рішення не на інтуїтивному рівні, а цілком усвідомлено та обачливо. Зокрема, в часи нестабільної політичної та економічної ситуації в нашій країні нам не обійтися без http://femida-plus.com.ua/ кваліфікованих спеціалістів, які зможуть надати грамотну та своєчасну правову допомогу.

Натхнення: http://globalscience.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button