Головна / Людина / Вчені дізналися, чому людина не запам’ятовує свої сни

Вчені дізналися, чому людина не запам’ятовує свої сни

Вчені з Університету Монаш в Австралії з’ясували причини, за якими людина не запам’ятовує більшу половину своїх снів після пробудження. Виявляється, вся справа в тому, яким чином функціонує гіпокамп.

Ученые узнали, почему человек не запоминает свои сны

Вчені відзначають, що сни сняться майже всім, а ті, хто говорить інакше, найчастіше просто нічого не запам’ятовує під час відпочинку. Причиною того, що наснилося вночі не відкладається в пам’яті, може бути принцип роботи гіпокампу, який у режимі сну не в змозі «архівувати» образи, що відвідують людини під час відпочинку. Втім, це не означає, що зазначена зона спить всю ніч, навпаки, вона може бути досить активною. Крім того, вчені відзначили, що краще сновидіння запам’ятовували ті, хто прокидався посеред ночі.

Погана здатність кодувати нові спогади безпосередньо в процесі сну також може мати зв’язок зі змінами в рівнях двох нейротрансмітерів. Мова йде про ацетилхоліне і норадреналіне, що грають значну роль у збереженні спогадів. Також вчені підкреслюють, що яскраві сновидіння, як правило, запам’ятовуються краще.

 
comments powered by HyperComments