Наука

Вчені дізналися про «гігантській» зріст єгипетських фараонів

Європейські вчені вивчили останки різних єгипетських фараонів і дізналися про їх «гігантський» ріст. Виявилося, що представники правлячої династії були значно вище своїх підданих, хоча сучасні люди вважали б їх низькими.

Вчені з Університету Цюріха повідомили, що фараон Са-Нахта мав феноменальний для свого часу зріст – 187 сантиметрів. Його можна називати найвищим серед усіх правителів стародавнього Єгипту, відомих науці. Примітно, що їх зростання було набагато вище звичайних підданих, які рідко виростали вище 160 сантиметрів. Саме тому Са-Нахта був справжнім гігантом у порівнянні зі звичайними єгиптянами.

Схожа ситуація з Рамзесом II. Його зріст становив всього 175 сантиметрів, але це не заважало йому вважатися досить високим. Все це говорить про те, що жителі давнього Єгипту дійсно мали невелике зростання, яке рідко перевищує 1,6 метра. Такі висновки підтверджують і інші знахідки, зроблені вченими у різних усипальницях.

Для сучасної людини представники царської династії стародавнього Єгипту не здалися б «гігантськими», хоча для свого часу вони такими були. Учені поки точно не знають, чим обумовлена така різниця між правителями та їх підданими. Одна з версій свідчить, що мова може йти про гормональні збої, що приводить до таких наслідків. Інші припускають, що це повноцінне харчування і відсутність важкої праці приводили до цього ефекту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button