Наука

Перевернута медуза допоможе створити штучну шкіру для людини

Перевернута медуза допоможе створити штучну шкіру для людини. Покриви тіла Cassiopea andromeda схожі на людську шкіру, а при заміні клітин, що жалять на людські виходить готова шкіра для пересадки. Відкриття зробили вчені з Науково-дослідного центру штату Юкатан, їх дослідження опубліковано в журналі Materials Science and Engineering: C.

При важких опіках лікарі часто вдаються до трансплантації шкіри — процедурою, при якій шкіра для пересадки на місце опіку береться з іншої, неушкодженої частини тіла пацієнта. Однак цей метод не завжди ефективний — він передбачає операційне втручання, яке збільшує час, необхідний на реабілітацію. Крім того, при серйозних опіках у пацієнта може не бути достатньої кількості шкіри для пересадки.

Дослідники виявили нове джерело позаклітинного матриксу, в якості якого раніше використовувалася шкіра корів чи свиней. Попередні дослідження безхребетних показали, що їх шкіра теж підходить для трансплантації.

Вчені звернули увагу на атлантичних медуз Cassiopea andromeda — у ході дослідження вони взяли покрови парасольки 112 особин, промили дистильованою водою і на добу помістили у одномолярний розчин хлориду натрію. Це дозволила позбутися від усіх компонентів крім позаклітинного матриксу.

Одержаний покрив по хімічним, фізичним властивостям і структурі виявився придатний для використання в якості позаклітинного матриксу для штучної шкіри. Крім того, він виявився більш підходящим, ніж матеріал корів і свиней.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»