Наука

Вчені дізналися, чому мозок політичних опонентів по-різному реагує на одну і ту ж інформацію

На прикладі людей, які дотримуються різних політичних поглядів, американські дослідники з’ясували, які біологічні механізми стоять за феноменом різного ставлення до однієї і тієї ж інформації.

Попередні дослідження показали, що поляризація думок у людей, які мають різні політичні погляди, пов’язана з вибірковим споживанням тієї чи іншої інформації — новин, постів в соціальних мережах. Вчені з Університету Брауна (США) вирішили детальніше вивчити це питання і висунули гіпотезу про те, що причини поляризації думок можуть лежати глибше. Висновки дослідників представлені в журналі Science Advances.

За допомогою функціональної МРТ вчені оцінили рівень нейронної синхронності — скоординованих реакцій мозку — у 44 учасників експерименту, частина з яких відносила себе до лібералів, а інша частина — до консерваторів. Спочатку учасники виконували завдання на читання слів, серед яких були, наприклад, «імміграція» або «аборт».

Після цього вчені просили випробовуваних визначити, чи вважають вони те, чи інше слово «політично забарвленим». Потім учасники переглянули новини, в яких ведучий нейтрально повідомляв про ті самі аборти або бурхливі дебати щодо імміграції. Під час експерименту дослідники заміряли активність мозку добровольців.

Одним з методів вчених став так званий аналіз подібності уявлень: коли людина бачить просте і статичне зображення — наприклад, те чи інше слово, — її мозок буде представляти це слово з певною активністю. Це схоже на відбиток пальця, лише нейронний, який кодує інформацію в мозку.

Аналізуючи отримані дані, вчені виявили, що “нейронні відбитки” мозку людей з однаковими політичними поглядами схожі між собою і, навпаки, різниться у політичних опонентів. Таким чином, вчені зробили висновок, що сприйняття нейтрально поданої інформації у таких людей різниться спочатку, навіть якщо вони отримують одні й ті ж дані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button