Головна / Наука / Археологи виявили в Болгарії сліди Дракули

Археологи виявили в Болгарії сліди Дракули

Болгарські археологи при розкопках фортеці Калета в районі міста Свіштов на березі Дунаю виявили сліди Влада III Цепеша — знаменитого Дракули, який був прототипом головного персонажа в романі «Дракула» британського письменника Брема Стокера (1847 — 1912).

«Під час розкопок у фортеці ми дісталися до пласту XV — XVI століть, в якому знайшли артефакти — олов’яні кулі для пищалей, які використовували війська Дракули, — повідомив у розмові професор Микола Овчаров. — Нашу теорію підтверджують і історичні документи, зокрема лист воєводи, в якому стверджується, що він захопив цю фортецю взимку 1461 року і посадив на палю більше тисячі турків».

«Справжнє ім’я Дракули — Влад Цепеш, це був воєвода, господар Валахії, який залишився в історії через послідовних і жорстоких нападів на турків-османів», — додав історик.

Фахівці вважають, що прізвисько Дракул (у перекладі з румунської «диявол», або, по асоціації, «дракон) було Владом Цепешом успадковано від його батька Влада II, який був лицарем ордена Дракона, створеного в 1408 році королем Угорщини Сигізмундом I Люксембургом і королевою Барбарою. Влад III в молодості носив саме це прізвисько — Дракул, однак пізніше більш поширеним став варіант з літерою «А» в кінці слова, і він з ним погодився.

Жорстокість Дракули стала номінальною, а сам історичний персонаж став героєм безлічі книг, кінофільмів, музичних та інших художніх творів.

Овчаров припустив, що Дракула є спадкоємцем болгарської династії «Басараб», а його повне ім’я Йоан Влад.

«До XV століття всі болгарські володарі мали перше ім’я Йоан. Незважаючи на те, що в той історичний період болгарської держави не існувало, традиція тривала у волоських і молдавських родах. Йоан Влад Цепеш тричі керував Волоським воєводством, в період з 1461 — 1462 років захопив 17 фортець на Дунаї і вбив понад 23 тис. турків, більшість з яких посадив на кіл», — додав учений.