Всесвіт

Вчені досліджують причини погіршення зору у астронавтів

Погіршення зору у астронавтів, що проводять тривалий час у космосі, ймовірно, пов’язано з відсутністю циклу день-ніч для внутрішньочерепного тиску. Проте щоденне використання спеціального вакуумного пристрою, що знижує тиск на деякий час, може запобігти цій проблемі, вважають дослідники з Південно-Західного медичного центру Техаського університету (UT Southwestern).

dbb2386ade06bcbfb25f760621013ef8

Зміни зору є проблемою №1 для астронавтів, які проводять тривалий час на Міжнародній космічній станції. Це нове дослідження показує, що внутрішньочерепний тиск в умовах мікрогравітації більший, ніж у людей, які сидять або стоять, однак менший, ніж у сплячих людей на Землі. Знахідки дослідників вказують на те, що сталість тиску на задню стінку ока викликає з часом проблеми із зором у астронавтів.

Для виявлення цих фактів дослідники з НАСА на чолі з доктором Джастіном Лоуле (Justin Lawley) з UT Southwestern провели серію експериментів з вимірювання внутрішньочерепного тиску на добровольцях, які погодилися зробити польоти на літаку, що здійснює параболічні польоти, під час яких на деякий час при зниженні виникає стан невагомості.

Результати цього дослідження відіграли важливу роль у розробці спеціального пристрою, що створює негативний тиск на нижню частину тіла, який, як вважають його автори, може бути використаний астронавтами протягом доби для зниження внутрішньочерепного тиску, що має допомогти знизити ймовірність виникнення у них в майбутньому порушень зору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button