Людина

Вчені: Доведено шосте почуття у людини

Джо Кіршвінк з Каліфорнійського інституту говорить про те, що, ймовірно, вчені отримали докази, які покажуть, що людина має шосте почуття. У людей є здатність на підсвідомому рівні до визначення магнітного поля.

Раніше вчені довели, що магнітне поле Землі відчувають птахи, комахи, собаки, а також лісові миші. Використовують таку здатність тварини для можливості орієнтуватися в навколишньому середовищі. Вже було безліч спроб, проведених вченими, щоб з’ясувати магніторецепцію у людини, і кожен раз завершувався провалом. Саме у дослідника Джо Кіршвінка це вийшло, і його дослідження можна буде перевірити на практиці, а також повторити.

У дослідженні геофізика Кіршвінка взяли участь 24 людини. Незважаючи на малу кількість людей, спеціаліст нещодавно отримав ґрант в 900 тисяч доларів на ще один ряд досліджень. У Новій Зеландії і Японії вчений отримає від лабораторій підтвердження на перше своє дослідження про магніторецепцію.

На сьогодні є дві гіпотези. Перша говорить про те, що магнітне поле Землі провокують квантові реакції в білках, які були виявлені в сітчатках собак, птахів і людей. Незрозумілим залишається те, яким саме чином квантові реакції можуть донести дані про магнітне поле в мозок.

Друга гіпотеза твердить, що в певних живих організмах є особливі рецепторні клітини, вони несуть в собі маленькі частинки з мінералу магнетиту, у властивостях якого є здатність орієнтуватися на магнітне поле Землі.

Джо Кіршвінк зробив клітки Фарадея. Вони складаються з тонкого алюмінію, який дає можливість прибирати фоновий електромагнітний шум. Учасники дослідження були всередині клітки в повній темряві і піддавалися впливу абсолютно чистого магнітного поля. Під час експерименту вчені фіксували, що саме відбувається з людським мозком. У Кіршвінка вийшло довести, що коли магнітне поле обертається проти годинникової стрілки, у людей проявлялося пригнічення альфа–хвиль на ЕЕГ. Незабаром продовжаться дані дослідження на підставі проведених раніше експериментів.

Ще варто відзначити, що раніше британські вчені говорили про появу шостого почуття у людини. Вони зробили власні експерименти з участю людей.

Були створені дві групи людей, яким дали завдання дивитися, як рухаються точки на моніторі комп’ютера з лівого боку на праву і визначити таку траєкторію руху. У той час у правій частині екрана була картинка, яка провокувала погані або хороші емоції. Експеримент показав, що картинки з хорошими емоціями допомогли учасникам прийняти вірні рішення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button