Здоров'я

Вчені: Ібупрофен може викликати безпліддя у чоловіків

Вчені, які здійснюють роботу на базі Копенгагенського університету в Данії, виявили, що безпліддю чоловіків сприяє вживання ібупрофену. Матеріали дослідження наукових співробітників опубліковані на сторінках одного з профільних наукових журналів.

У минулому році фахівці зафіксували зниження на 50% кількості сперматозоїдів у чоловіків, які проживають в західних країнах. Як вважають вчені, причиною цього є численні гормональні порушення, які викликані, у тому числі, надмірним вживанням лікарських засобів.

У дослідженні наукових співробітників з Данії взяв участь 31 чоловік у віці від 18 до 35 років. Половині випробовуваних протягом шести тижнів пропонували вживати помірну дозу ібупрофену, інші ж приймали плацебо.

Вчені зафіксували в учасників дослідження збільшення вироблення лютеїнізуючого гормону. Він виділяється завдяки роботі клітин гіпофіза для регуляції функціонування репродуктивних органів. Процес впливає на синтез тестостерону, необхідного для формування сперматозоїдів. Якщо концентрація лютеїнізованого гормону збільшується, то може з’явитися стан, що в медицині називається компенсуючим гіпогонадизмом. Так, організм різко зменшує вироблення тестостерону, а це загрожує безпліддям.

Кнопка «Наверх»