Головна / Здоров'я / Гриби допоможуть захиститися від старечого недоумства

Гриби допоможуть захиститися від старечого недоумства

Улюблені мільйонами людей гриби можуть виявитися тим самим продуктом харчування, який забезпечує захист від хвороби Альцгеймера, як показало нове дослідження.

ec7a464dcc005e8bbab4a310f1a28443

Вчені виявили, що гриби містять біоактивні компоненти, які грають істотну роль у зниженні швидкості розвитку нейродегенеративних процесів. Понад мільйон людей страждають від хвороби Альцгеймера та інших різновидів деменції, а до 2020 року в світі буде зафіксовано 42 мільйони таких пацієнтів. Незважаючи на всі досягнення медицини, досі не створено жодних ліків, які впливали б на перебіг даного захворювання.

Однак нове дослідження показало, що харчові властивості деяких їстівних та лікарських грибів посилюють процеси росту нервів мозку, що забезпечує захист від вікових хвороб, включаючи старече слабоумство. Ще раніше вчені довели, що гриби демонструють антиоксидатний, протипухлинний, противірусний, протираковий, протизапальний, протимікробний і навіть протидіабетичний вплив. Тепер вже встановлено, що за рахунок саме протизапальних властивостей гриби можна використовувати для боротьби з підвищеним артеріальним тиском, який вносить свій сумний внесок в багато вікових хронічних хвороб, включаючи і старече недоумство.

Дослідники з Університету Малайзії проаналізували всю наукову інформацію, доступну відносно грибів і їх здатності зміцнювати роботу мозку. Потім були оцінені 11 різних видів їстівних та лікарських грибів, а також їх вплив на мишей і щурів. Виявилося, що кожен гриб збільшував виробництво фактора росту нервів — молекули, яка пов’язана з регулюванням процесів росту, збереження, примноження та виживання певних нервових клітин у мозку.

 
comments powered by HyperComments