Здоров'я

Лікар спростував можливість кісточок і насіння викликати апендицит

Апендицитом є запалення придатка сліпої кишки. Це захворювання є небезпечним, а в разі відсутності медичної допомоги може стати смертельним. Лікар-гастроентеролог Сергій В’ялов спростував думку про можливість викликати апендицит вживанням кісточок і насіння.

Медик вважає, що вживання кісточок фруктів і ягід, а також насіння не є головною причиною апендициту. Ба більше, продукти харчування не впливають на виникнення захворювання. За словами В’ялова, небезпеку представляє, наприклад, чи проковтнули цілком кісточку від персика. Для того, щоб не виникли проблеми з роботою травної системи слід ретельно пережовувати їжу, а також не переїдати.

Примітно, що до такого ж висновку щодо причин появи апендициту прийшли дослідники з Туреччини. Вони проаналізували дані майже двох тисяч пацієнтів з таким захворюванням. З’ясувалося, що тільки 8 з них у віддаленому апендиксі були знайдені залишки неперетравленої їжі, в тому числі і насіння, а у 1 пацієнта причиною запалення відростка стали кісточки від фруктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button