Здоров'я

Вчені: колупатися в носі і поїдати соплі корисно для зубів

Носова слизь – по-медичному муконазальний секрет, а по-простому соплі – річ виключно корисна. Вона захищає наші повітроносні шляхи від переохолодження, засмічення пилом і, звичайно, від патогенних мікроорганізмів. Її можна назвати «першою лінією оборони» проти безлічі інфекцій – і діяти слиз здатний не тільки в роті.

1-27-03-2015-600-408

Недавнє дослідження показало, що глікопротеїн муцин, які входять до складу носового слизу, здатні ефективно захищати зубну емаль, не дозволяючи бактеріям Streptococcus mutans закріплюватися на ній і руйнувати, викликаючи карієс. Натхненні цими результатами, вчені планують розробити технологію отримання штучних аналогів муцинів і використовувати їх у складі жуйки, що захищає зуби.

Дослідникам вже вдалося виділити глікопротеїн MUC5B – судячи з усього, найпоширеніший муцин у складі слизу. Вони продемонстрували, що він один здатний ефективно запобігати закріплення S. mutans на емалі, – а тепер планують з’ясувати, чому саме це відбувається.

Читайте також: При поцілунку людина передає своєму партнерові 80 мільйонів бактерій

Такий підхід може виявитися набагато ефективнішим навіть від антибіотиків: муцини не знищують бактерії, а лише не дозволяють їм руйнувати зуби, а значить, вони не запускають у дію еволюційні механізми, що сприяють появі стійкості до них.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button