Земля

Вчені: комарі полюбляють кров любителів пива

Давно помічено, що комарі з невідомої причини атакують одних людей і обходять своєю увагою інших. Проведені вченими дослідження дають пояснення такої вибірковості.

 

 

Деякі люди скаржаться, що під час вечірньої прогулянки навколо них крутиться рій комарів, в той час як їхні супутники залишаються в блаженній ізоляції. Раніше проведені дослідження показали, що ці страждальці – своєрідні атрактори, тобто є особливо привабливими для самок комарів, які використовують білки, що містяться в плазмі для синтезу білків яйцеклітин.

До цієї групи людей належить 20% населення земної кулі.

foto_cikavosti_01.08.2014-014

Згідно з дослідженням, результати якого були опубліковані в журналі Американської Асоціації з контролю над комарами (American Mosquito Control Association), ймовірність комариного укусу значно підвищується з вживанням алкоголю. Виявляється, достатньо всього однієї банки пива, щоб кровожерливі комахи звернули на вас увагу.

І хоча вчені не можуть пояснити, яким чином і чому самок комарів приваблює етанол, але підтверджують, що вживання навіть 12 унцій пінного напою (0,35 літра) робить людину найбільш привабливою здобиччю.

Читайте також: Вчені відучать комарів нападати на людей

Цей факт варто враховувати любителям пива, що збираються влаштувати барбекю на свіжому повітрі, і заздалегідь запастися фумігатори та репелентами.

Комарі виявилися не тільки “пивними алкоголіками”, але і комахами з почуттям смаку, зазначає кореспондент Mental Floss, оскільки вони обирають в якості мішені людей, що виділяються з натовпу кольором одягу.

Особливо їм до смаку вироби темних кольорів.

Незважаючи на те, що вагітні жінки, здебільшого не вживають пиво, вони також знаходяться в невигідному становищі.

Справа в тому, що комарі атакують їх, через температуру тіла, яка у вагітних вище норми. Крім того, в період виношування дитини жінка видихає на 21% більше вуглекислого газу, що миттєво вловлюється комахами з допомогою спеціального органу під назвою максилярний щупик навіть на відстані 50 метрів.

Однак навіть відмова від пива і одягання в світлий одяг не врятує людей з генетичною схильністю до укусів певним набором шкірних бактерій і першою групою крові.

Так, було встановлено, що ймовірність комариної атаки зростає на 85% у тому випадку, якщо на шкірі людини живе привабливий для комах рід бактерій. Також кровожерливі комахи віддають перевагу крові людей з першою групою крові.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button