Земля

Незвичайна поведінка мурах спостерігали в Австралії: ціла колонія прикидалася мертвою

Дослідження незвичайної поведінки мурах опубліковано в журналі Australian Journal of Zoology.

Image by monsterpong09 from Pixabay

Дослідники з Університету Південної Австралії вперше спостерігали незвичайну поведінку у мурах: ціла колонія прикидається мертвою. Біологи вважають, що це захисна стратегія, щоб уникнути потенційної небезпеки.

Незвичайна поведінка була виявлено випадково. Вчені перевіряли гнізда карликових опосумів і кажанів на острові Кенгуру і виявили колонію мертвих мурах Polyrhachis femorata. Протягом деякого часу дослідники були впевнені, що всі комахи померли, поки один з них не «видав» всіх, випадково поворухнувшись.

Більшість хижаків не їдять падаль, і багато тварин прикидаються мертвими, щоб уникнути нападу. Така поведінка спостерігається у багатьох ссавців, птахів, рептилій і комах. Але дотепер його фіксували тільки у окремих особин.

Міміка була ідеальною. Такого роду захисна нерухомість відома лише у кількох видів мурах — у окремих особин — але ми не знаємо інших випадків, коли вона спостерігалася б у цілих колоній, – говорить Софі Петі, співавтор дослідження

Мурахи Polyrhachis femorata прикидатися мертвими. фото: S. ‘ Topa ’ Petit, University of South Australia

Після незвичайного спостереження, дослідники вивчили інші мурашники з Polyrhachis femorata на острові. У деяких з них комахам знадобився деякий час, щоб завмерти, інші — зовсім не зупиняли руху. Дослідникам поки не вдалося визначити, які чинники на це впливають.

Дослідники вважають, що в майбутньому будуть знайдені інші види мурах з подібною поведінкою, які допоможуть пояснити колективну імітацію смерті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button